KLJUČNE SPECIFIKACIJE
UporediANTUTU
DXOMARK
SPECIFIKACIJE
| Brend | Huawei |
|---|---|
| Datum objave | 11.06.2025. |
| Dimenzije | 157,7 x 74,4 x 8,2 mm |
| Težina | 211 g |
| Izrada | Staklena prednja strana, aluminijski okvir, staklena zadnja strana |
| SIM | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Zaštita | IP68/IP69 otporan na prašinu i vodu (mlazovi vode pod visokim pritiskom; uranjanje do 2 m u trajanju od 30 minuta) |
| Tip ekrana | LTPO OLED, 1B boja, HDR, 120Hz, 1440Hz PWM, 2800 nita (vrhunsko osvjetljenje) |
| Veličina | 6,6 inča, 105,9 cm² ( ~90,3% odnos ekrana i tijela) |
| Rezolucija ekrana | 1256 x 2760 piksela (gustoća ~459 ppi) |
| Zaštita ekrana | Kunlun staklo 2 |
| Operativni sistem | EMUI 14.2 (međunarodno), HarmonyOS 5.1 (Kina) |
| CPU | Osmojezgreni |
| Procesor | Kirin 9010 (7 nm) |
| Proširivost memorije | Ne |
| RAM/ROM | 256 GB 12 GB RAM-a, 512 GB 12 GB RAM-a, 1 TB 12 GB RAM-a |
| Kamera | 50 MP, f/1.4-4.0, 24 mm (širokougaoni), 1/1.3", PDAF, OIS, 12 MP, f/3.4, 125 mm (periskopski telefoto), PDAF, OIS, 5x optički zum, 13 MP, f/2.2, 13 mm (ultraširokougaoni) |
| Video (zadnja kamera) | 4K, 1080p, 1080p@480fps (interpolirano), HDR Vivid, žiroskopska EIS, optička stabilizacija slike |
| Prednja kamera | 13 MP, f/2.0, (ultraširoki), AF |
| Video (prednja kamera) | 4K, 1080p, 1080p@240fps, HDR Vivid, žiroskopski EIS |
| Zvučnik | Da, sa stereo zvučnicima |
| 3.5 mm priključak | Ne |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, dvopojasni, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE, L2HC |
| Pozicioniranje | GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1I+B1c+B2a+B2b), GALILEO (E1+E5a+E5b), QZSS (L1+L5), NavIC |
| USB | USB tip-C 2.0, OTG, DisplayPort 1.2 |
| Senzori | Otisak prsta (bočno montiran), akcelerometar, žiroskop, senzor blizine, kompas, BDS satelitske poruke – samo za Kinu |
| Baterija | Li-Po 5.600 mAh |
| Punjenje | 66W žičano, 50W bežično, 7,5W obrnuto bežično, 5W obrnuto žičano |
| Boje | Crna, bijela, zlatna, zelena |



















Ova forma za komentare je zaštićena antispam sistemom. Komentari su namijenjeni isključivo za konkretan model proizvoda. Nije dozvoljeno psovanje, vrijeđanje, lične poruke, reklame i slično. Sistem bilježi vašu IP adresu, pa će svako kršenje pravila rezultovati trajnom zabranom upisa komentara. Napišite vaše iskustvo ili zatražite mišljenje od iskusnijih korisnika.
Ostavite komentar
Još nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!