KLJUČNE SPECIFIKACIJE
UporediANTUTU
DXOMARK
UPOREDI CIJENE I DOSTUPNE PONUDE
SPECIFIKACIJE
| Brend | Samsung |
|---|---|
| Datum objave | 04.09.2025. |
| Dimenzije | 161,3 x 76,6 x 7,4 mm |
| Težina | 190 g |
| Izrada | Staklena prednja strana (Gorilla Glass Victus+), staklena zadnja strana (Gorilla Glass Victus+), aluminijski okvir |
| SIM | Nano-SIM / Nano-SIM + Nano-SIM / Nano-SIM + eSIM / eSIM + eSIM |
| Zaštita | IP68 otporan na prašinu i vodu (mogućnost uranjanja do 1,5 m u trajanju od 30 minuta), Pojačani oklopljeni aluminijski okvir |
| Tip ekrana | Dinamički AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1900 nita (vrhunsko) |
| Veličina | 6,7 inča, 110,2 cm² ( ~89,2% odnos ekrana i tijela) |
| Rezolucija ekrana | 1080 x 2340 piksela, omjer 19,5:9 (gustoća ~385 ppi) |
| Zaštita ekrana | Corning Gorilla Glass Victus, Mohsov nivo 5 |
| Operativni sistem | Android 16, do 7 glavnih Android nadogradnji, One UI 8 |
| Procesor | Exynos 2400 (4 nm) |
| CPU | 10 jezgara (1×3.2GHz Cortex-X4 i 2×2.9GHz Cortex-A720 i 3×2.6GHz Cortex-A720 i 4×1.95GHz Cortex-A520) |
| GPU | Xclipse 940 |
| Proširivost memorije | Ne |
| RAM/ROM | 128 GB 8 GB RAM-a, 256 GB 8 GB RAM-a, 512 GB 8 GB RAM-a |
| Kamera | 50 MP, f/1.8, 24 mm (širokougaoni), 1/1.57", 1.0µm, dual pixel PDAF, OIS / 8 MP, f/2.4, 75 mm (telefoto), 1/4.4", 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optički zum / 12 MP, f/2.2, 13 mm, 123˚ (ultraširokougaoni |
| Video (zadnja kamera) | 8K@30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/120/240fps; žiroskopska stabilizacija slike, HDR |
| Prednja kamera | 12 MP, f/2.2, 26 mm (široki), 1/3.2", 1.12µm |
| Video (prednja kamera) | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps; žiroskopska stabilizacija slike, HDR |
| Zvučnik | Da, sa stereo zvučnicima |
| 3.5 mm priključak | Ne |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dvopojasni ili tropojasni (ovisno o tržištu/regiji), Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| Pozicioniranje | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| USB | USB tip-C 3.2, OTG |
| Senzori | Otisak prsta (ispod ekrana, optički), akcelerometar, žiroskop, kompas, Virtualni senzor blizine, Samsung DeX |
| Baterija | Si/C Li-ion 4.900 mAh |
| Punjenje | 45W žičano, PD, QC2, 65% za 30 min, 25W bežično, Obrnuto bežično |
| Boje | Ledeno plava, crna, mornarsko plava, bijela |
| Modeli | SM-S731B, SM-S731B/DS |

























Ova forma za komentare je zaštićena antispam sistemom. Komentari su namijenjeni isključivo za konkretan model proizvoda. Nije dozvoljeno psovanje, vrijeđanje, lične poruke, reklame i slično. Sistem bilježi vašu IP adresu, pa će svako kršenje pravila rezultovati trajnom zabranom upisa komentara. Napišite vaše iskustvo ili zatražite mišljenje od iskusnijih korisnika.
Ostavite komentar
Još nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!