KLJUČNE SPECIFIKACIJE
UporediANTUTU
DXOMARK
SPECIFIKACIJE
| Brend | OnePlus |
|---|---|
| Datum objave | 09.01.2023. |
| Dimenzije | 163,1 x 74,1 x 8,5 mm |
| Težina | 205 g |
| SIM | Jedna SIM (Nano-SIM) ili Dual SIM (2x Nano-SIM, eSIM, dvostruki stand-by) |
| Zaštita | IP64 |
| Izrada | Staklena prednja strana (Gorilla Glass Victus), staklena zadnja (Gorilla Glass 5), aluminijumski okvir |
| Tip | LTPO3 Fluid AMOLED, 1B boja, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 500 nita (tip), 800 nita (HBM), 1300 nita (vrh) |
| Veličina | 6,7 inča, 108,4 cm 2 (~89,7% omjer ekrana i tijela) |
| Rezolucija | 1440 x 3216 piksela, omjer 20:9 (~525 ppi gustina) |
| Operativni sistem | Android 13, nadogradiv na Android 14, OxygenOS 14 (međunarodni), ColorOS 14 (Kina) |
| Procesor | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (1×3,2 GHz Cortex-X3 i 2×2,8 GHz Cortex-A715 i 2×2,8 GHz Cortex-A710 i 3×2,0 GHz Cortex-A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| Proširivost memorije | Ne |
| RAM/ROM | 128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 256GB 16GB RAM, 512GB 16GB RAM |
| Zadnja kamera | 50 MP, f/1.8, 24 mm (široko), 1/1.56", 1.0µm, višesmjerni PDAF, OIS 32 MP, f/2.0, 48 mm (telefoto), 1/2.74", PDAF, 2x optički zum 48 MP , f/2.2, 115˚, (ultraširoko), 1/2.0", AF |
| Video (zadnja kamera) | 8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, automatski HDR, gyro-EIS |
| Prednja kamera | 16 MP, f/2,5, 25 mm (široko), 1,0 µm |
| Video (prednja kamera) | 1080p@30fps, gyro-EIS |
| Zvučnik | Da, sa stereo zvučnicima |
| 3.5 mm priključak | Ne |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, dvopojasni, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE, aptX HD |
| Pozicioniranje | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5) |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Senzori | Otisak prsta (ispod displeja, optički), akcelerometar, žiroskop, blizina, kompas, spektar boja |
| Baterija | Li-Po 5000 mAh |
| Punjenje | Titan crna, vječna zelena, kamen Jupiter |


















Ova forma za komentare je zaštićena antispam sistemom. Komentari su namijenjeni isključivo za konkretan model proizvoda. Nije dozvoljeno psovanje, vrijeđanje, lične poruke, reklame i slično. Sistem bilježi vašu IP adresu, pa će svako kršenje pravila rezultovati trajnom zabranom upisa komentara. Napišite vaše iskustvo ili zatražite mišljenje od iskusnijih korisnika.
Ostavite komentar
Još nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!