KLJUČNE SPECIFIKACIJE
UporediANTUTU
DXOMARK
UPOREDI CIJENE I DOSTUPNE PONUDE
SPECIFIKACIJE
| Brend | Apple |
|---|---|
| Datum objave | 09.09.2025. |
| Dimenzije | 156,2 x 74,7 x 5,6 mm |
| Težina | 165 g |
| Izrada | Staklena prednja strana (Ceramic Shield 2), titanijumski okvir (grade 5), staklena zadnja strana (Ceramic Shield) |
| SIM | eSIM + eSIM (8 ili više, maksimalno 2 istovremeno) |
| Zaštita | IP68 otporan na prašinu i vodu (mogućnost uranjanja do 6 m u trajanju od 30 minuta) |
| Tip ekrana | LTPO Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Dolby Vision, 1000 nita (tipično), 1600 nita (HBM), 3000 nita (vršno) |
| Veličina | 6,5 inča, 104,9 cm² ( ~89,9% odnos ekrana i tijela) |
| Rezolucija ekrana | 1260 x 2736 piksela, omjer 19,5:9 (gustoća ~460 ppi) |
| Zaštita ekrana | Keramički štit 2, Antirefleksni premaz |
| Operativni sistem | iOS 26 |
| Procesor | Apple A19 Pro (3 nm) |
| CPU | Šesterojezgarni (2 x 4.38 GHz + 4 x 2.51 GHz) |
| GPU | Apple GPU (grafika sa 5 jezgara) |
| Proširivost memorije | Ne |
| RAM/ROM | 256 GB 8 GB RAM-a / 512 GB 8 GB RAM-a / 1 TB 8 GB RAM-a |
| Kamera | 48 MP, f/1.6, 26 mm (širokougaoni), 1/1.56", 1.0 µm, dual pixel PDAF, OIS sa pomicanjem senzora |
| Video (zadnja kamera) | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision HDR (do 60fps), snimanje stereo zvuka. |
| Prednja kamera | 18 MP višeaspektni objektiv, f/1.9, (širokokutni), PDAF, OIS, SL 3D, (senzor dubine/biometrijski senzor) |
| Video (prednja kamera) | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, žiroskopski EIS |
| Zvučnik | Da |
| 3.5 mm priključak | Ne |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, tropojasni, pristupna tačka |
| Bluetooth | 6.0, A2DP, LE |
| Pozicioniranje | GPS, GALILEO, GLONASS, QZSS, BDS, NavIC |
| USB | USB tip-C 2.0 |
| Senzori | Face ID, akcelerometar, žiroskop, senzor blizine, kompas, barometar, Podrška za ultraširokopojasni (UWB) signal (gen2 čip), SOS za hitne slučajeve, poruke i Find My putem satelita |
| Baterija | Litijum-jonska baterija 3.149 mAh |
| Punjenje | 40W Žičano, PD2.0, 50% za 30 min / 20W bežično (MagSafe), 50% za 30 min / 20W bežično (Qi2) / 4.5W obrnuto žičano |
| Boje | Svemirsko crna, Oblačno bijela, Svijetlo zlatna, Nebesko plava |





















Ova forma za komentare je zaštićena antispam sistemom. Komentari su namijenjeni isključivo za konkretan model proizvoda. Nije dozvoljeno psovanje, vrijeđanje, lične poruke, reklame i slično. Sistem bilježi vašu IP adresu, pa će svako kršenje pravila rezultovati trajnom zabranom upisa komentara. Napišite vaše iskustvo ili zatražite mišljenje od iskusnijih korisnika.
Ostavite komentar
Komentari