KLJUČNE SPECIFIKACIJE
UporediANTUTU
DXOMARK
UPOREDI CIJENE I DOSTUPNE PONUDE
SPECIFIKACIJE
| Brend | Apple |
|---|---|
| Datum objave | 09.09.2024. |
| Dimenzije | 147,6 x 71,6 x 7,8 mm |
| Težina | 170 g |
| Izrada | Staklena prednja strana (Corning-made glass), staklena zadnja (Corning-made glass), aluminijumski okvir |
| SIM | Nano-SIM i eSIM – Međunarodni Dual eSIM sa više brojeva – SAD Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) – Kina |
| Zaštita | Otporan na prašinu/vodu IP68 (do 6m za 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX certificiran) |
| Tip | Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 1000 nita (tipično), 2000 nita (HBM) |
| Veličina | 6,1 inča, 91,3 cm 2 (~86,4% omjer ekrana i tijela) |
| Rezolucija | 1179 x 2556 piksela, omjer 19,5:9 (~461 ppi gustina) |
| Zaštita ekrana | Ceramic Shield staklo (2024 gen.) |
| Operativni sistem | iOS 18 |
| Procesor | Apple A18 (3 nm) |
| CPU | Hexa-core |
| GPU | Apple GPU (5-jezgrena grafika) |
| Proširivost memorije | Ne |
| RAM/ROM | 128GB, 256GB, 512GB |
| Kamera | 48 MP, f/1.6, 26 mm (široko), 1/1.56", 1.0µm, dual pixel PDAF, senzor-shift OIS 12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 0.7µm, dual pixel PDAF |
| Video (zadnja kamera) | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision HDR (do 60fps), stereo snimanje zvuka. |
| Prednja kamera | 12 MP, f/1.9, 23 mm (široko), 1/3.6", PDAF SL 3D, (dubina/biometrijski senzor) |
| Video (prednja kamera) | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS |
| Zvučnik | Da, sa stereo zvučnicima |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, dual-band, hotspot |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Pozicioniranje | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| USB | USB Type-C 2.0, DisplayPort |
| Senzori | Face ID, akcelerometar, žiroskop, blizina, kompas, barometar |
| Baterija | Li-Ion, 3.561 mAh |
| Punjenje | Žičano, PD2.0, 50% za 30 min (oglašeno) 25W bežično (MagSafe) 15W bežično (Qi2) 4,5W obrnuto ožičeno |
| Boje | Crna, bijela, ružičasta, teal, ultramarin |























Ova forma za komentare je zaštićena antispam sistemom. Komentari su namijenjeni isključivo za konkretan model proizvoda. Nije dozvoljeno psovanje, vrijeđanje, lične poruke, reklame i slično. Sistem bilježi vašu IP adresu, pa će svako kršenje pravila rezultovati trajnom zabranom upisa komentara. Napišite vaše iskustvo ili zatražite mišljenje od iskusnijih korisnika.
Ostavite komentar
Komentari