KLJUČNE SPECIFIKACIJE
UporediANTUTU
SPECIFIKACIJE
| Brend | Apple |
|---|---|
| Datum objave | 19.02.2025. |
| Dimenzije | 146,7 x 71,5 x 7,8 mm |
| Težina | 167 g |
| Izrada | Staklena prednja strana (keramički štit), staklena zadnja strana, aluminijski okvir |
| SIM | Nano-SIM + eSIM + eSIM (maksimalno 2 istovremeno; međunarodno) / eSIM + eSIM (8 ili više, maksimalno 2 istovremeno; SAD) / Nano-SIM + Nano-SIM (Kina) |
| Zaštita | IP68 otporan na prašinu i vodu (mogućnost uranjanja do 6 m u trajanju od 30 minuta) |
| Tip ekrana | Super Retina XDR OLED, HDR10, 800 nita (HBM), 1200 nita (vršno) |
| Veličina | 6,1 inča, 91,4 cm² ( ~87,1% odnos ekrana i tijela) |
| Rezolucija ekrana | 1170 x 2532 piksela, omjer 19,5:9 (gustoća ~457 ppi) |
| Zaštita ekrana | Keramičko zaštitno staklo, Mohsov nivo 4 |
| Operativni sistem | iOS 18.3.1, mogućnost nadogradnje na iOS 18.6 |
| Procesor | Apple A18 (3 nm) |
| CPU | Šesterojezgreni (2×4,04 GHz + 4×2,20 GHz) |
| GPU | Apple GPU (4-jezgrena grafika) |
| Proširivost memorije | Ne |
| RAM/ROM | 128 GB 8 GB RAM-a, 256 GB 8 GB RAM-a, 512 GB 8 GB RAM-a |
| Kamera | 48 MP, f/1.6, 26 mm (širokougaoni), 1/2.55", 0.7 µm, PDAF, OIS |
| Video (zadnja kamera) | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, Dolby Vision HDR, OIS, snimanje stereo zvuka. |
| Prednja kamera | 12 MP, f/1.9, 23 mm (širokougaoni), 1/3.6", 1.0 µm, PDAF, SL 3D, (senzor dubine/biometrijski senzor) |
| Video (prednja kamera) | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, HDR |
| Zvučnik | Da, sa stereo zvučnicima |
| 3.5 mm priključak | Ne |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dvopojasni, hotspot |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Pozicioniranje | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC |
| USB | USB tip-C 2.0 |
| Senzori | Face ID, akcelerometar, žiroskop, senzor blizine, kompas, barometar, Hitni pozivi, poruke i Pronađi moj putem satelita |
| Baterija | Litijum-jonska 4.005 mAh |
| Punjenje | Žično, 50% za 30 minuta / 7,5 W bežično (Qi) |
| Boje | Crna, bijela |
| Modeli | A3212, A3409, A3410, A3408, iPhone17,5 |


















Ova forma za komentare je zaštićena antispam sistemom. Komentari su namijenjeni isključivo za konkretan model proizvoda. Nije dozvoljeno psovanje, vrijeđanje, lične poruke, reklame i slično. Sistem bilježi vašu IP adresu, pa će svako kršenje pravila rezultovati trajnom zabranom upisa komentara. Napišite vaše iskustvo ili zatražite mišljenje od iskusnijih korisnika.
Ostavite komentar
Još nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!